Yüzük Parmağı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Yüzük Parmağı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Yüzük Parmağı, Yüzük parmağı insan elinde sağ el, ele alındığın da dördüncü parmaktır. Orta parmakla serçe parmak arasında yer alıyor. Yüzük parmağının ismi çiftlerin evlendikleri zaman yüzüklerini sol ellerinin yüzük parmağına takmalarıdır. Bu geleneğin amacı ise eski bir Latin Avrupa inancıdır. İnanca göre sol elin yüzük parmağın da bulunan damardan biri de kalp ile direk bağlantılıdır. Modern zamanlarda insanların hepsi yüzüğünü sol elin dördüncü parmağına takılmaya devam ediyor. Bazı kültürler de sağ el tercih ediliyor.

Peki sebebi nedir?

Çünkü bu çok eskiden kalma bir inanç ile adetler bu geleneğin devam etmesinin sebebi Amerika, Kanada, Japonya, Hindistan ve Batı Avrupa'da evlilik alyansları hem kadına hem de erkek tarafından sol elin dördüncü parmağa takılmaktadır. Eski Romalılar aşk damarı dedikleri bir damardan bahsediyorlar. Bu damar sol elin dördüncü parmak üzerinden kalbe gitmektedir. Romalıların Vena Amoris denilen bu damar da parmağın seçiliyor ve başlangıcı olarak kabul edilmektedir. Hristiyan geleneklerinde de geline baba, oğul ve kutsal ruhu temsilen üç tane yüzük takılır ve bu parmaktaki yüzük düğünden sonra da verilir. Çinliler ise baş parmağın ebeveyn, işaret parmağının kardeşleri, orta parmağın kendimizi, dördüncü parmağın ise çocukları temsil ettiğine inanılır.

Üniversiteler de bilim insanlarının araştırması sonucu kadın ve erkeklerin işaret parmağının yüzük parmağına göre uzunluğunun sadakat ölçüsü olabileceği söylenmektedir. Yüzük parmağı daha uzun olanların ise daha az seçici olduğu görülmüş. Araştırmalar da yüzük parmağı işaret parmağından ne kadar uzunsa bir erkeğin o kadar da zengin olabileceğini göstermiştir. Tabi parmakla da karakter analizi yapılamaz. Parmak boyunu erkek cinsiyle veya direk karakterle ilişkilendirmek yanlıştır.

Yüzük Parmağı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Parmak Çıtlatmanın Zararları

Parmak Çıtlatmanın Zararları

Güncel

Parmak Protezi Türleri ve Özellikleri

Parmak Protezi Türleri ve Özellikleri

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6