Parmak İnceltme Belirtileri ve Tedavisi
15 Mayıs 2024

Parmak İnceltme Belirtileri ve Tedavisi

Parmak inceltme özellikle parmaklarının aşırı derecede dolgun olduğunu düşünen bayanlar için bazı egzersizler yaparak gerçekleştirilebilecek bir durumdur. Bu egzersizler sayesinde daha ince ve uzun görünen parmaklara sahip olmanız mümkün olacaktır. Yüzük takan kadınlar için parmaklarının her zaman ince ve zarif görünmesi büyük bir önem taşımaktadır. Bu bakımdan parmaklarınızın incelmesine olanak sağlayacak olan egzersizleri gerçekleştirmeniz yararınıza olacaktır. Bu hareketler sayesinde dolgun parmaklarınızın daha güzel ve düzgün bir görünüme kavuşmasını da sağlayabilirsiniz. Ancak bu işlemlerin uzun süre düzenli olarak yapılması gerektiğinden sabırlı olmanız gerekmektedir.

Daha ince ve zarif parmaklara sahip olmak için yapabileceğiniz egzersizlerin başında sıkma topları gelmektedir. Her spor mağazasından alabileceğiniz sıkma toplarıyla günde yarım saat çalışmanız sayesinde bir süre sonra parmaklarınızın incelmesini sağlayabilirsiniz. Bu sıkma toplarıyla çalışmanız sayesinde parmaklarınızın sadece incelmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda parmaklarınızın güçlenmesini sağlayacaktır. Bu toplarla parmak inceltme amacıyla çalışıyorsanız egzersizlerin yarım saatten fazla sürmemesine dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde çok çalışmanız parmak kaslarınızda gerilme yaşanmasına neden olacaktır.

Parmaklarınızın daha ince ve narin bir görünüme kavuşmasını sağlamak için kullanabileceğiniz bir diğer etkili yöntem ise tüm parmaklarınıza ayrı ayrı egzersiz yaptırmaktır. Bunu yaparken öncelikle elinizi düz bir zemine parmaklarınız açık olacak şekilde yerleştirin. Daha sonra baş parmağınızdan başlayarak tüm parmaklarınızı elinizi kaldırmadan teker teker kaldıra bildiğiniz kadar kaldırın. Parmak inceltme için gerçekleştireceğiniz bu egzersizi de parmak kaslarınızda yanma meydana gelene kadar gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır.

Parmak İnceltme Yorumları

soru

Misafir

23 Mayıs 2024 Perşembe

Bu egzersizleri yaparsam ortalama ne kadar sürede istediğim sonuca ulaşabilirim

Cevap yaz
cevap

Ebru

23 Mayıs 2024 Perşembe

Merhaba. Egzersiz yapmak insan vücudu için genel anlamda faydalıdır. Parmak inceltme amaçlı egzersiz yapmak ise daha da özel bir alana hitap etmektedir. Egzersizler yapıldığı takdirde istenilen sonuca ne derece ve ne kadar zamanda ulaşılabileceği konusu ise, kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Her kişinin vücut yağ oranı, vücut tipi vs aynı değildir.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Çeşitli Parmak Hareketleri

Çeşitli Parmak Hareketleri

Haber Bülteni

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6