El Parmakları ve Genel Özellikleri
15 Mayıs 2024

El Parmakları ve Genel Özellikleri

El parmakları, kişiliği ele veriyor. El parmaklarına bakarak cinsiyetin anlaşılması mümkündür. Çünkü bayanların el parmakları daha ince ve daha küçük görünümdedir. Ayrıca her şeyiyle zarif olan kadınların el parmağı daha muntazam bir görüntüye sahiptir. Yapılan bir araştırmaya göre bayanların birçoğu erkeklerin ilk önce el parmaklarına bakarmış. Bu o insanın aşağı yukarı nasıl bir fıtrata sahip olduğu hakkında bilgiler verirmiş. Doğruluğu var mıdır bilmem ama ben eşimin parmaklarına baktığımda kişiliği ile örtüştüğünü fark ediyorum. Eğer el parmaklarımız olmasaydı elimizle yapmak istediğimiz hiçbir fiziki aktiviteyi gerçekleştirmemiz mümkün olmazdı. Düşünelim bir dakika boyunca neyi parmaklarımızla yapmadığımızı işte o zaman parmaklarımızın kıymetini bir kez daha iyi anlamış oluruz. Örneğin eşimizle aramızdaki bağı bile parmağımızda taşırız. Bizler için yüzük parmağı bu yüzden çok değerlidir. Her bir parmağında böyle kendisine has özellikleri vardır.

El parmakları ve genel özellikleri nelerdir?

Başparmak: El parmakları içerisinde en kısa ve en kalın olan parmağımız başparmaktır. Başparmak diğer el parmaklarıyla kıyaslandığında daha hantal bir yapıya sahiptir. Hem sağ hem de sol elde elin birinci parmağı anlamında başparmak ifadesi kullanılmaktadır. Aynı zamanda başparmağa şeklinden dolayı halk arasında badem parmağı denildiği de bilinen bir gerçektir.

İşaret parmağı: İşaret parmağına aynı zamanda şahadet parmağı adı da verilmektedir. İşaret parmağına şahadet parmağı denilmesinin temel sebebi tamamen maneviyattan kaynaklanır. İslam dininde şahadet parmağı Allah'ın varlık ve birliğine işaret eder. Bu nedenle de Allah-u Ekber lafzı kullanıldığında bazen insanlar işaret parmaklarını kaldırırlar. Bu parmağın tek başına kaldırılması vahdeti temsil eder. İşaret parmağı orta parmakla başparmağın arasında yer alır. Başparmaktan sonraki ilk parmaktır.

Orta parmak: İşaret parmağımız ile yüzük parmağımızın ortasında yer alan parmaktır. Elimizin tam artasında olduğu için bu isimle anılır. Orta parmak genel olarak elde bulunan en uzun parmak olarak bilinir. Bazen bu parmak yüzük takmak amacıyla çok fazla kullanılmaktadır.

Yüzük parmağı: Serçe parmağın yanında yer alan parmaktır. Yüzük en çok bu parmağa takılır. Evliler alyansı sağ elin yüzük parmağına, nişanlılarsa sağ elin yüzük parmağına takarlar. Elde bulunan parmakların aile fertlerini ifade ettiği yüzük parmağının da eşi temsil ettiğine inanılır.

Serçe parmak: El parmakları içerisinde en küçük parmaktır. Var mısın iddiasına diyerek havaya kaldırdığımız nazik ve zarif parmağımızdır. Serçe parmak bazı kültürlerde havaya kaldırıldığında da başka anlamlar yüklenir.

El Parmakları Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Çeşitli Parmak Hareketleri

Çeşitli Parmak Hareketleri

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Parmak Kırığı Belirtileri ve Tedavisi

Parmak Kırığı Belirtileri ve Tedavisi

Ayak Serçe Parmağı

Ayak Serçe Parmağı

Parmak İzi Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Parmak İzi Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Sağ Ayak Baş Parmak Uyuşması Belirtileri ve Tedavisi

Sağ Ayak Baş Parmak Uyuşması Belirtileri ve Tedavisi

Parmak Eklem Ağrıları Belirtileri ve Tedavisi

Parmak Eklem Ağrıları Belirtileri ve Tedavisi

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6