Parmak Ölçüsü Nasıl Alınır?
15 Mayıs 2024

Parmak Ölçüsü Nasıl Alınır?

Parmak Ölçüsü Nasıl Alınır; Bayanlara hediye alınacaksa ve bu hediye için yüzükten yana seçim yapılmışsa epey sıkıntı yaratan bir durumdur. Çünkü alınan yüzüğün ya küçük olma ya da büyük gelme olasılığı yüksektir. Bu olay o an ki ortamı tamamen bozmaya yetecektir. Bu durum iki tarafında canının sıkılmasına yol açacaktır.

Hediye değil de kendinize internet üzerinden yüzük siparişinde bulunacaksanız eğer orada mutlaka parmak ölçünüzü sormaktadırlar. Doğru yöntemlerle alınmamış parmak ölçüsü ya da göz kararı verilen ölçüler sonucunda sipariş edilerek getirtilen yüzüğün size olmaması çok yüksektir. Bu da sizde zaman ve maddiyat kaybınıza yol açar. O kadar heves ve hayal kırıklığı da bunun üzerine eklenecektir. Böyle durumlarla karşı karşıya kalmamak için parmak ölçüsü nasıl alınacağı bilmekte fayda vardır.

Parmak Ölçüsü Alma Yolları

1. Yöntem; Yüzük takacağımız parmağımızın ölçüsünü ip ya da kâğıt yardımıyla ölçüsünü almaktır.
  • İlk olarak ip veya kâğıdı alıyoruz. Yüzük takacağımız parmağımızın etrafına sarıyoruz. Çok sıkı veya bol olmamasına dikkat edin. Parmağımızın çevresini tam olarak sarınca bitiş bölümünü işaretliyoruz. Daha sonra mm ölçümü olan bir cetvel yardımıyla ne kadar olduğunu öğreniyoruz. Böylelikle parmak ölçümüzü almış oluyoruz.
2. Yöntem; Önceden takmış olduğunuz yüzüğün ölçüsünü almaktır.
  • Takmış olduğunuz yüzüğünüzü alın ve bir masanın üzerine yatay şekilde koyunuz. Burada yüzüğün iç çapını ölçmeniz gerekmektedir. Daha sonra mm ölçümlü bir cetvelle iç çapını ölçünüz. Tabi ki geniş olan tarafını ölçtüğünüzden emin olun.
3. Yöntem; Kuyumcuya giderek ölçüm yaptırmaktır.
  • En garantili olanıdır. Hata payı diğer yöntemlere göre sıfırdır. En yakın kuyumcuya giderek profesyonel yardımla parmak ölçünüzü öğrenebilirsiniz. Kuyumcularda bulunan ve yüzük numarasının belirlenmesi için kullandıkları ' malafa ' adı verilen alet ile en doğru ölçümü yapmış olacaksınız.
Öğrenmiş olduğunuz yöntemleri kullanarak artık parmak ölçünüzü sıkıntısız bir şekilde almayı başarabilirsiniz. Özellikle erkekler hediye olarak yüzük almayı seçecekseniz ve parmak ölçüsü alma yollarını kullanmak istiyorsanız çok dikkatli olup çaktırmadan yapmanızda fayda vardır. Hiçbirini de yapmamışsanız eğer bence kız arkadaşınızı direkt kuyumcuya götürerek kendisinin seçmesine izin verin daha iyidir.

Parmak Ölçüsü Nasıl Alınır Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni